Medicatie pleisters voorschrijven
Guido van Laere 09-
Kies een medicament voorgeschreven als pleister
Kies in het keuzevak (1) bijvoorbeeld voor fentanyl 12μg.
Kies tijdstip van gift, bijvoorbeeld 8 uur ‘smorgens. Het is voor dit middel handig om het ‘s morgens tijdens de ochtendzorg te starten (2).
Kies aantal stuks pleister (dit staat standaard vaak al op 1 bij pleisters (3).
Kies voor 1x per 3 dagen (in dit voorbeeld bij fentanyl gebruik) (4).
Kies voor continue gebruik (5).
Beschrijf de indicatie waarom je de pleister hebt gestart (6).
Kies het moment van starten (7).
Recept controleren op 7 punten:
Controleer het recept:
Als alles in orde is druk dan op Bevestig start” (8)
Let goed op het tijdstip van starten! Als je het zelfde recept schrijft om 13:20 uur, dan kan het deze dag niet meer worden afgetekend om 8 uur en moet men wachten tot de volgende uitgifte (dat is in dit geval pas over 3 dagen!). Wel kan men het recept later op de dag starten, maar dat betekend dat dit iedere dag op dit later tijdstip dan 8 uur ‘s morgens moet worden gegeven.
Als je geneesmiddelen voorschrijft, kan de zorg het maximaal 5 uur na het start tijdstip nog aftekenen.
Bijvoorbeeld je schrijft op donderdag om 11:10 uur een voorschrift waar in staat 8:00 uur als tijdstip van gift. Dan kan de pleister nog op dezelfde dag worden afgetekend tot 13:00 uur (8:00 + 5 uur).
Een gift na 13 uur is alleen op een later tijdstip dan 8 uur te zetten (als het dezelfde dag nog moet worden gegeven!).
Later op de dag voorschrijven
Wat te doen als je het ‘s middags direct om 14 uur wilt starten met fentanyl pleisters, maar de volgende keren het telkens om 8 uur wil starten?
Maak dan een recept met een starttijd van bijvoorbeeld 14 uur en stop het op de derde dag om 8 uur en maak daarnaast voor over 3 dagen een recept met de starttijd om 8 uur van dit middel.
1
2
3
4
5
6
7
8
verpleeghuisformularium
ALGEMEEN
801 Helpdesk en noodprocedure Medimo
802 Begrippen
AFSPRAKEN OVER VOORSCHRIJVEN ARCHIPEL
813 Zalf en créme’s
822 Medicatie pleisters
823 Antibiotica
824 Psychofarmaca
827 Indicatie vermelden van medicatie
828 Medicatie voorschrijven niet uit formularium
832 Medicatie malen
833 Dieetmiddelen
HANDLEIDING
851 Handleiding ontslagmedicatie voorschrijven
852 Het maken van een medicatie voorstel in Medimo
LOGISTIEK ARCHIPEL
860 Levering van medicatie (logistiek)
862 Starten met een nieuwe patiënt
864 Medicatie niet in voorraad tijdens een dienst
pagina 801